از خرید بلیط هواپیما تا پرواز


از خرید بلیط هواپیما...

برای پرواز کردن با هواپیما به سمت مقصد مورد نظر، مراحلی طی می شود که شاید همه از این مراحل آگاهی کافی نداشته باشند و چه بسا که عدم آگاهی کافی در این زمینه ممکن است گاهاً خسارت هایی را هم در پی داشته باشد. چنانچه شما هم از آن دسته افرادی هستید که از مراحل پرواز اطلاع کامل ندارید پیشنهاد دورونزدیک به شما این است که در ادامه با ما همراه باشید... بلیط هواپیما

 

1- چک-این (Check-in) : تحویل بار و اخذ کارت پرواز با ارائه مدارک شناسایی یا بلیط هواپیما

قبل از هر چیز باید به فکر خرید بلیط هواپیما باشید امروز این امکان را دارید که بصورت کاملاً آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری از وبسایت دورونزدیک بلیط هواپیما داخلی یا خارجی خود را خریداری نموده و حتی به رزرو هتل در سراسر دنیا بپردازید. البته سایت های زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند اما شما برای خرید بلیط ارزان قیمتها را روی بهترین سایتها بررسی کنید. اگر از مبدا به مقصد شما پرواز مستقیمی وجود نداشته باشد می توانید از پرواز هایی که کمترین توقف را دارند استفاده نمایید و یا این که از طریق این شماره (7-26152003-021) با پشتیبانی سایت دورونزدیک تماس بگیرید. برای سفر به خارج از کشور می بایست حتما پاسپورت خود را به همراه داشته باشید و حداقل شش ماه از تاریخ انقضای آن باقی مانده باشد. بهتر است علاوه بر پاسپورت، مدرک شناسایی دیگری مثل کارت ملی نیز همراهتان باشد. در صورتی که سفرتان داخل کشور باشد، همراه داشتن کارت شناسایی معتبر الزامی است. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

امکان گزارش ثبت حضور و ثبت نام (Check-in) به صورت اینترنتی ، در پروازهای داخلی ، از ۲۴ ساعت قبل وجود دارد. همچنین امکان چک – این در باجه های خودکار داخل فرودگاه نیز وجود دارد. بعد از این که چک – این را انجام دادید ، کارت پرواز خود را دریافت کنید. در برخی از فرودگاه ها این مرحله بصورت دستی انجام می شود که می بایست مدارک خود را قبل از رسیدن به پیشخوان آماده کنید. بعد از مرحله ی چک – این اگر چمدانی همراه ندارید کافی است به همراه کارت پرواز پرینت شده در دست ، به گیت پرواز مراجعه نمائید.

یکی از نکاتی که می بایست به آن توجه نمایید ، لوازمی است که با خود به فرودگاه می برید. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی به مسافرین خود این اجازه را می‌دهند که یک کیف کوچک و یک وسیله شخصی مانند لپ‌تاپ همراه خود داشته باشند. این مساله برای شرکت های مختلف متفاوت است بنابراین می بایست قبل از بستن چمدان برای سفربه وب سایت شرکت هواپیمایی مراجعه کنید و قوانین آن شرکت را مطالعه نمائید.همچنین توجه داشته باشید برای تعداد و وزن لوازمی که به همراه خود می‌برید، نیز محدودیت‌هایی وجود دارد و ممکن است که برای وزن و یا تعداد اضافی لوازمتان هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

اگر بار همراهتان است ، می بایست آن را در جامه دان ها بگذارید و به قسمت بار تحویل هید. هنگام تحویل بار به متصدی و دریافت کارت پرواز برچسبی به چمدان شما الصاق می‌شود و برچسب‌های کوچک دیگری روی پاسپورت شما چسبانده خواهد شد. این برچسب‌های کوچک همان سند مالکیت بار شماست و حاوی اطلاعات شخصی شما از قبیل شماره پرواز، مبدأ، مقصد و تاریخ پرواز است؛ بنابراین هرگز تا زمان گرفتن چمدان و خروج از فرودگاه مقصد آن‌ها را دور نریزید. در هنگام تحویل بار به ماموران از زدن برچسب تحویل بر روی وسایل خود اطمینان حاصل نمایید. اين برچسب‌ها به منزله رسيد بار و چمدان‌های شما خواهد بود.

 

2- سوار شدن به هواپیما (Boarding) : چک کردن ساعت پرواز و گیت ورودی از روی مانیتورهای راهنما

بعد از تحویل بار و دریافت کارت پرواز هر چند دقیقه یکبار مانیتورهای راهنما را که در چندین نقطه فرودگاه نصب شده اند بررسی کنید تا شماره پروازتان اعلام شود و شماره گیت ورودی مخصوص شما مشخص گردد. سپس به گیت مورد نظر مراجعه کرده و منتظر شوید تا پرسنل مربوطه به گیت مورد نظر شما آمده و شروع به دریافت کارت های پرواز مسافران نمایند. همیشه در این لحظه صف های طولانی تشکیل می شود و همه دوست دارند هرچه سریعتر از گیت عبور کرده و در هواپیما روی صنلیشان بنشینند. در این بین شما می توانید زیرکی به خرج داده و روی صندلی خود در فرودگاه بنشینید تا صف های طولانی به انتها برسند و شما در آخر بدون دغدغه از گیت عبور نمایید.

 

مقدار بار مجاز رایگان در پرواز چقدر است؟

شرکت های هواپیمایی قوانین خاص خود را در مورد وزن و تعداد چمدان ها دارد و هزینه ی گزافی بابت اضافه بار می گیرند. قبل از سفر مقررات شرکت هوایی پروازتان را حتما چک نمائید. معمولاً حداکثر وزن حمل بار رایگان برای هر مسافر در پروازهای داخلی ۲۰ کیلوگرم است. اگر بار اضافی داشته باشید می توانید از تخفیف های شرکت های هوایی با هماهنگی های لازم پیش از پرواز برخوردار شوید. اگر بار اضافی شما بیش از حد معمول باشد و شما بخواهید از تخفیف‌های ویژه استفاده کنید باید اضافه‌بار خود را با پایانه‌های باربری به صورت غیرهمراه بفرستید، در غیر این صورت نرخ اضافه‌بار شما از طریق پایانه‌های مسافری به صورت همراه خواهد بود.

شما می توانید در هنگام پرواز کیف دستی که حداکثر وزن آن ۴ کیلوگرم و حداکثر مجموع ابعاد آن ۱۱۵ سانتی متر باشد را به داخل هواپیما ببرید.در زمان ارائه بلیط و بار به باجه پذیرش، باید ساک یا کیف‌دستی مورد نظر را برای حمل به کابین به مسئول باجه تحویل دهید تا بررسی شود و در صورت تأیید، برچسب مخصوص (اتیکت مخصوص چمدان کابین) بر روی آن چسبانده شود. معمولاً کنترل ساک‌دستی‌ها هنگام چک-این و یا بوردینگ انجام می‌شود. علاوه بر چمدان داخل کابین، وسایل دیگری مانند یک عدد پالتو، بارانی، پتو و لوازم تغذیه بچه را نیز می‌توانید بدون پرداخت هزینه داخل هواپیما ببرید.

 

چه وسایلی را میتوانیم به داخل هواپیما ببریم

برای تامین امنیت و آسایش پروازها ، قوانین حمل بار وضع شده اند. بنابراین می بایست از این قوانین آگاهی کامل داشته باشید تا روند سفر هوایی شما تسریع گردد. ورود برخی اقلام مانند انواع سلاح‌های گرم و سرد، انواع فشنگ‌های جنگی، شکاری و ورزشی، انواع اشیاء برنده، انواع ابزار مانند آچار و چکش و حتی اسلحه اسباب‌بازی که شباهت زیادی به اسلحه حقیقی دارند، به داخل کابین هواپیما ممنوع است. حمل برخی از اقلام از جمله انواع مواد آتش زا و منفجره مانند باروت ، ترقه ، دینامیت و مواد منفجره ی پلاستیکی ، انواع کپسول و اسپری های شیمیایی تحت فشار مانند گاز اشک آور و انواع مواد اسیدی و خورنده مانند سرکه ، بخاطر رعایت اصول ایمنی و امنیتی پرواز ممنوع است.

البته تحت شرایط خاصی اجازه‌ی واردکردن مایعات به داخل هواپیماها را خواهید داشت. بر اساس قانون آوردن مایعات و ژل‌ها به داخل هواپیما وقتی مجاز است که در مخزن‌های ۱۰۰ گرمی یا کم‌تر قرار گرفته باشند. تمام مخزن‌ها باید در یک کیسه‌ی پلاستیکی و زیپ‌دار با ظرفیت یک لیتر قرار داده شوند. هر مسافر اجازه‌ی حمل فقط یک کیسه‌ حامل مخزن مایعات را دارد. توجه داشته باشید این قانون برای مایعاتی است که در کیف‌های دستی و همراه حمل می‌شوند. از خوراکی‌ها و مایعاتی که امکان انتقال آن‌ها به انبار هواپیما با شرایط گفته‌شده وجود دارد می‌توان مربا، کره، پنیر، کرم‌ صورت و لوسین،‌ ژل‌ مو و شامپو، ژله، اودکلن، روغن، عطر و آب را نام برد. همچنین وسایل الکترونیکی خود مانند لپ‌تاپ، تبلت و موبایل را می‌توانید به کابین هواپیما ببرید و یا به صورت ایمنی بسته‌بندی و قفل کنید و در انباری هواپیما بگذارید.

 

قبل از پرواز به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

علاوه بر خرید بلیط و توجه به وسایلی که با خود می برید توجه به نکات زیر هم برای داشتن یک پرواز موفق و بدون مشکل خالی از لطف نیست.

۱- اگرچه در بسیاری از موارد پروازها با تاخیر انجام می گردند ، اما همیشه بهتر است با در نظر گرفتن ترافیک شهری و.. کمی زودتر از منزل خود خارج شوید تا دیر به فرودگاه نرسید.

۲- در پروازهای بین المللی باید تا یک و نیم ساعت قبل از پرواز و در پروازهای داخلی تا ۴۵ دقیقه قبل از پرواز باید در محل فرودگاه حاضر شده و حضور خود را به متصدیان اعلام نمایید. شما بايستی بليط خود را جهت تعيين شماره صندلی و دريافت كارت سوارشدن به هواپيما به مسئول مربوطه تحويل دهید. پس از آن دقت نمائيد كه كارت سوار شدن به هواپيما و بليط خود را گم نكنید . سپس شماره صندلی‌تان مشص شده و طبق راهنمایی‌های متصدی مربوطه عمل کنید.

۳- پس از تحويل وسایل و بار همراه و تائيد و كنترل بليط و دريافت كارت سوارشدن به هواپيما یا همان كارت پرواز، نوبت ورود به سالن ترانزيت می‌رسد. در ورودی این سالن بلیط، کارت شناسایی و کارت پروازتان توسط ماموران امنیتی بررسی می‌شوند.

۴-  آخرین مرحله ورود به سالن و انجام بازرسی نهایی است که تحت تدابیر امنیتی و حفاظتی انجام می گردد. بعد از بازرسی با اعلان شماره پرواز و مقصد به منظور سوار شدن به هواپیما به داخل اتوبوس جهت رفتن به باند هواپیما راهنمایی می‌شوید. در هنگام ورود به هواپیما قسمتی از کارت پرواز که توسط ماموران کنترل جداشده است را به مهماندار هواپیما نشان بدهید تا آن‌ها شما را به سمت صندلی‌تان راهنمایی کنند. بعد از پیدا کردن صندلی خود، نشسته و طبق راهنمایی‌های مهمانداران عمل کنید.

خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما تهران مشهد

بلیط هواپیما تهران آنتالیا

  • با مراجعه به وبسایت دورونزدیک میتوانید با ارزانترین نرخ بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل در سراسر دنیا مقدمات سفر خود را فراهم نمایید.


گروههای خبری


آخرین اخبار

کلاس های پروازی هواپ...

کلاس های پروازی هواپیماها را بهتر بشناسیم


از خرید بلیط هواپیما...

از خرید بلیط هواپیما تا پرواز


ترفند رزرو آنلاین هت...

ترفند رزرو آنلاین هتل با ارزان ترین قیمت


بلغارستان در تسخیر ت...

بلغارستان در تسخیر توریست های ایرانی


بهترین سفرهای پاییزی...

بهترین سفرهای پاییزی ایرانارتباط با پشتیبانی

support (at) dooronazdik.com

gototop