تفاوت هواپیماهای بوئینگ و ایرباس


تفاوت هواپیماهای بوئ...

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در حین خرید بلیط هواپیما دچار دوگانگی و تردید شوید که هواپیمای بوئینگ را انتخاب کنید با ایرباس؟ امروز در این مطلب مهمترین تفاوتهای این دو هواپیما را برای شما بازگو می کنیم تا برای انتخاب پرواز مناسب تر بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید و سفری خوشایند را تجربه نمایید. پس در ادامه با دورونزدیک همراه باشید...

ساخت هواپیما اولین چیزی بود که رؤیای رسیدن به ابرها را محقق کرد به طوری که امروزه شاهد ساخت هواپیماهای متفاوت در ابعاد و اندازه های مختلف هستیم. هواپیمای بوئینگ و ایرباس، از مشهورترین هواپیماهای جهان هستند که ظرفیت بالایی در لیست پرواز کشورهای مختلف را به خود اختصاص دادند؛ اما آیا وقعاً هواپیمای بوئینگ بهتر است یا ایرباس؟

شرکت های هواپیما سازی در جهان رقابت زیادی در زمینه‌ی ساخت هواپیماهای مسافربری، جت و ... دارند و از این نظر در جایگاه های مختلفی قرارگرفته‌اند. همیشه بهترین ها و اولین ها جزء دانستنی های مورد علاقه ی مردم در زمینه های مهم است. در مورد شرکت های هواپیمایی هم اولویت ها و بزرگ ترین ها جزء مهم ترین نکات مسافران هوایی در انتخاب هواپیما است. جالب است بدانید که در این صنعت، شرکت هواپیمایی بوئینگ در زمینه ی ساخت هواپیماهای تجاری، اولین و بزرگترین شرکت هواپیمایی جهان را دارد. تلاش های شرکت بوئینگ تنها به ساخت هواپیماهای تجاری و مسافربری محدود نمی شود و گستره ی عظیمی در ساخت سیستم های دفاعی، همچون جنگده ها، ماهواره ها و ... دارد. در مقابل، هواپیمایی ایرباس با اختلاف اندکی از بوئینگ در لیست بهترین شرکت های هواپیمایی، مقام دوم را کسب کرده است. ایرباس اروپایی بزرگترین جت مسافربری جهان را در ناوگان خود دارد و تولید حدود نیمی از هواپیماهای غیر نظامی و مسافربری جهان را بر عهده دارد.

 

ایرباس اروپایی یا بوئینگ آمریکایی؟

بوئینگ ۷۳۷ عنوان پرفروش ترین هواپیمای جهان را در سال ۱۹۹۰ دریافت کرد و با تولید مدل های پرطرفداری همچون بوئینگ ۷۵۷، بوئینگ ۷۶۷، بوئینگ ۷۷۷ و بوئینگ ۷۸۷ در سال های اخیر، گام بزرگی در صنعت هواپیمایی جهان برداشت؛ و در مقابل شرکت هواپیمایی ایرباس با تولید ایرباس ۳۸۰ A بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان را در اختیار مسافران گذاشت و به عنوان بزرگ‌ترین تولید کننده ی هواپیما در جهان شناخته شد.

 

کدام برای سفر بهتر است، بوئینگ یا ایرباس؟

 

ظرفیت مسافر

بوئینگ ۸-۷۴۷ آی ظرفیت حداکثر ۴۶۷ مسافر را دارد و ایرباس آ-۳۸۰ با ظرفیت ۸۵۳ مسافر، قادر به جابجایی مسافران بیشتری است. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

 

ایمنی

مسلماً ایمنی در پرواز یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب بلیط هواپیما برای سفرهای داخلی و خارجی هر کسی است. طبق آمارهای ناکامی های هواپیماهای این دو شرکت و نقص های فنی که در برخی از هواپیماها ایجاد شده، سازمان ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا، بوئینگ را امن ترین هواپیمای جهان معرفی کرد.

 

امکانات رفاهی

امکانات هواپیمای بوئینگ و ایرباس، تفاوت هایی با هم دارند اما هر کدام به نوعی در سبک خود بهترین هستند و رضایت مسافر را به همراه دارند. برای مثال اگر درجه ی فرست کلاس هواپیمای بوئینگ ۸-۷۴۷‌ای از شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا را انتخاب کنید، می توانید روی یک صندلی پهن و راحت که قابلیت تخت شدن دارد استراحت کنید و قفسه ی شخصی خود را داشته باشید. همچنین همین بلیط را برای ایرباس ۳۸۰A خریداری کنید، سوئیت اختصاصی همراه با دو کاناپه و دوش آب گرم، در اختیارتان قرار می گیرد.

 

وزن، قدرت و برد پرواز

هواپیمای بوئینگ با وزن ۹۸۷ هزار پوندی خود می تواند از باند پرواز کند که در ازای آن ۶۶ هزار و ۵۰۰ پوند رانش (pounds of thrust)، تولید می کند. درست است که ایرباس یک میلیون و ۲۳۵ هزار پوند می تواند پرواز کند ولی با تولید ۷۰ هزار پوند رانش، قدرت کمتری نسبت به بوئینگ در ازای هر پوند دارد؛ همچنین قدرت بالای بوئینگ باعث شده بتواند در هر پرواز ۱۱ هزار و ۴۴۳ مایل را در آسمان طی کند؛ در حالی که طی کردن چنین مسافتی برای ایرباس، ممکن نیست.

 

کیفیت و طول عمر

آنچه که شرکت های هواپیمایی بزرگ دنیا در خرید هواپیما توجه بیشتری نشان می دهند کیفیت و طول عمر هواپیما باشد. در سال های اخیر تقاضای این شرکت ها برای خرید تولیدات کمپانی بوئینگ بیشتر شده و نشان می دهد که این هواپیماها از لحاظ کیفیت ساخت، در جایگاه بهتری قرار دارند.

انتخاب نوع هواپیما برای سفرهای هوایی یکی از گزینه هایی است که در خرید بلیط هواپیما پیش رو دارید. با نیم نگاهی به مطالب بالا می فهمیم که هواپیمای بوئینگ و ایرباس تنها در مواردی باهم اختلاف دارند که آن هم فاصله ی چندانی بین این دو شرکت ایجاد نمی کند. هر کدام از این شرکت ها برتری خود را در موردی نشان دادند ولی آنچه مشخص است هر دو شرکت هواپیمایی جزء بهترین ها و اولین ها در جهان محسوب می شوند. بررسی دقیق این هواپیماها، جا برای مقایسه کردن زیاد دارد و ما تنها به گوشه ای از آن‌ها که برای مسافران مسیرهای هوایی اهمیت بیشتری دارد، اشاره کردیم.

با مقایسه ی برتری های این دو شرکت هواپیمایی نسبت به هم، می توانید هواپیمایی که برای سفر شما مناسب تر است را انتخاب کنید؛ اما قیمت های بلیط هواپیما برای این دو چه تفاوتی با هم دارند؟ شما ورود به سامانه‌ی اینترنتی دورونزدیک علاوه بر اینکه می توانید قیمت بلیط هواپیماهای مختلف ازقبیل بوئینگ و ایرباس را برای مقصد موردنظرتان ببینید؛ می توانید با مقایسه ی آن‌ها مناسب ترین بلیط هواپیما را خریداری کنید.


گروههای خبری


آخرین اخبار

کلاس های پروازی هواپ...

کلاس های پروازی هواپیماها را بهتر بشناسیم


از خرید بلیط هواپیما...

از خرید بلیط هواپیما تا پرواز


ترفند رزرو آنلاین هت...

ترفند رزرو آنلاین هتل با ارزان ترین قیمت


بلغارستان در تسخیر ت...

بلغارستان در تسخیر توریست های ایرانی


بهترین سفرهای پاییزی...

بهترین سفرهای پاییزی ایرانارتباط با پشتیبانی

support (at) dooronazdik.com

gototop