جشن هولی، جشن رنگ و شادی


جشن هولی، جشن رنگ و...

هندی ها هر سال نیمه های ماه مارچ آغاز بهار و پایان زمستان را در فستیوال هولی جشن می گیرند. این فستیوال که به نام «جشن رنگ ها» و «جشن عشق» هم معروف است، در هند و نپال برگزار می شود و بیشتر شرکت کنندگان آن هندوها هستند. در ادامه با دورونزدیک همراه باشید...

خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما تهران مشهد

بلیط هواپیما تهران آنتالیا

این جشن به معنای پیروزی خیر بر شر، فرا رسیدن بهار، پایان زمستان، و برای بسیاری از افراد جشنی برای دیدار با دیگران، بازی و خنده، بخشش یکدیگر و زنده کردن روابط قدیمی است. اما مهمتر از همه اینها، جشن هولی جشنی است برای شکرگزاری به خاطر برداشت محصول خوب.

این جشن که روز برگزاری آن در تقویم هندی تعطیل رسمی است، با شرکت همه افراد با هر سن و جنسیتی برگزار می شود و یکی از اعیاد مهم مردم هند محسوب می شود.

این موضوع باعث شده تا این فستیوال را جشنی در جهت سست شدن ساختارهای تشریفاتی جامعه هند بدانند. چرا که افرادی از هر سن، جنس، وضعیت و طبقه در آن شرکت می کنند.

هولی شکاف گسترده بین طبقات اجتماعی را از بین می برد و هندوها را به هم نزدیک می‌کند. همه افراد اعم از غنی و فقیر، زن و مرد، از حضور یکدیگر در این روز شاد لذت می‌ برند. علاوه بر این، در جشن هولی هنجارهای اجتماعی کاهش پیدا می کند و افراد در فضایی پر از هیجان و شادی هرطور که دوست داشته باشند رفتار می کنند.

جشنواره هولی بر اساس یک سنت قدیمی اینگونه برگزار می شود که مردم پودر و آب های رنگی به هم پرتاب می ‌کنند و هنگام شب با برپا کردن آتش به یاد افسانه های قدیمی هندی، جشن را به پایان می رسانند.

پودرهای رنگی که در این جشن از آن استفاده می شود از گیاهانی مانند گیاه نیم، کومکوم، هالدی و غیره تهیه شده است. همچنین بعضی از این رنگ ها از گیاهانی که در فصل بهار شکوفه می دهند مانند گلهای درخت شعله جنگل تهیه شده اند، به همین خاطر هندی ها اعتقاد دارند این پودرها به دلیل خاصیت درمانی و طبیعی بودن از بروز بیماری های شایع ناشی از تغییرات آب و هوا در فصل بهار مانند سرماخوردگی جلوگیری می کند و بعضا این بیماری ها را درمان می کند.

اما این جشن قوانینی هم دارد. یکی از قوانین جشن این است که کودکان از رنگ های محلول در آب و بزرگ ترها از رنگ های پودری استفاده کنند. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

از دیگر قوانین جالب جشن این است که اگر گلوله رنگی خانمی، تصادفی و نه از روی عمد به آقایی برخورد کند، آن آقا باید هر درخواستی که آن خانوم دارد را برآورده کند.

اما در کل این جشن قانون سخت گیرانه خاصی ندارد و تنها هدف آن شادی و بزرگداشت خوبی هاست.

 

اگر قصد سفر به هند، کشور رنگ ها را دارید می توانید برای خرید بلیط هواپیما به سایت دورونزدیک سر بزنید.


گروههای خبری


آخرین اخبار

کلاس های پروازی هواپ...

کلاس های پروازی هواپیماها را بهتر بشناسیم


از خرید بلیط هواپیما...

از خرید بلیط هواپیما تا پرواز


ترفند رزرو آنلاین هت...

ترفند رزرو آنلاین هتل با ارزان ترین قیمت


بلغارستان در تسخیر ت...

بلغارستان در تسخیر توریست های ایرانی


بهترین سفرهای پاییزی...

بهترین سفرهای پاییزی ایرانارتباط با پشتیبانی

support (at) dooronazdik.com

gototop