خاطرات سفر سناتور امریکایی به ایران


خاطرات سفر سناتور ام...

“جیم داباکیس” سناتور ایالت یوتا آمریکا، به ایران سفر کرده است. این سناتور دموکرات آمریکایی پس از بازگشت از سفر به ایران در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ” کی یو تی وی ” شهر سالت لیک سیتی آمریکا ، خبر سفر خود را منتشر کرده است. این سفر به دعوت یک دانشگاه ایرانی انجام شده و جنبه سیاسی نداشته است. در ادامه با دورونزدیک همراه باشید... بلیط هواپیما

 

او گفته است : “مردم ایران عاشق آمریکایی ها هستند. در خیابان های همه شهرهایی که از آنها بازدید کردیم مردم به دنبال ما می آمدند با ما صحبت می کردند و ما را به خانه هایشان دعوت می کردند.

او گفته است : مردم ایران آماده عادی سازی روابط با آمریکا هستند حتی اگر دولت شان این آمادگی را نداشته باشد.

به گفته این سناتور ایالتی آمریکا : هدف این سفر خدمت به مردم ایالت یوتا و همه مردم آمریکا با پیدا کردن راهی برای برقراری صلح میان کسانی که چندان با هم صحبت نمی‌کنند؛ بوده است. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

این سناتور گفته است از سوی یک گروه دانشگاهی ایرانی این دعوت از او انجام شده و او فورا این دعوت را اجابت کرده است چون به گفته این سناتور:” اگر در دنیای امروز یک سوء تفاهم باشد، آن مشکل بین دنیای اسلام و ایالات متحده آمریکا است.”

شکاف و جدایی که به گفته این سناتور آمریکایی حتی می تواند بدتر و شدید تر شود. او گفته است در جریان این سفر چیزهای جالبی به چشم دیده از جمله وجود لباس های زیر برند معروف ” ویکتوریا سکرت ” تا علاقه برخی از مردم ایران به مسیحیت.

 

واکنش ها در ایران

اعلام خبر سفر این نماینده کنگره ایالتی آمریکا به ایران واکنش هایی در داخل ایران به همراه داشته است.

علاالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دربره این سفر اظهار بی اطلاعی کرده و گفته است هیچ دیداری بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و این سناتور آمریکایی صورت نگرفته است.

جواد کریمی قدوسی نماینده اصولگرای عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز وزیر اطلاعات را تهدید به سوال درباره سفر این سناتور ایالتی آمریکا کرده است.

داباکیس در سال 2012 به کنگره ایالتی یوتا راه یافته است. او پیشتر رییس کمیسیون حزب دموکرات در ایالت یوتا بوده است. این سناتور همجنسگرای آمریکایی از فعالان حقوق همجنسگرایان بوده و خود در سال 2013 با شریک زندگی خود ازدواج کرده است. این مساله می تواند حساسیت های داخلی را در ایران درباره این سفر بیشتر کند. هنوز جزییات بیشتری از زمان سفر این سناتور و نیز نهاد دانشگاهی دعوت کننده از او منتشر نشده است و تنها به گفته این سناتور، این سفر در ماه می سال جاری و در قالب یک هیات 12 نفره انجام شده است.

خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما تهران مشهد

بلیط هواپیما تهران آنتالیا


گروههای خبری


آخرین اخبار

کلاس های پروازی هواپ...

کلاس های پروازی هواپیماها را بهتر بشناسیم


از خرید بلیط هواپیما...

از خرید بلیط هواپیما تا پرواز


ترفند رزرو آنلاین هت...

ترفند رزرو آنلاین هتل با ارزان ترین قیمت


بلغارستان در تسخیر ت...

بلغارستان در تسخیر توریست های ایرانی


بهترین سفرهای پاییزی...

بهترین سفرهای پاییزی ایرانارتباط با پشتیبانی

تلفن تماس : 02126152003 | 02126152004 | 02126152005 | 02126152006

support (at) dooronazdik.com

بلیط هواپیما

امکان رزرو بلیط هواپیما داخلی - رزرو بلیط خارجی - رزرو اینترنتی بلیط هواپیمایی ماهان - ایران ایر- امارات - قطر - لوفت هانزا - آلیتالیا - اتحاد - ایرفرانس - ترکیش - کی ال ام - اطلس جت - پگاسوس - ایزی جت - ایرفلوت و کلیه ایرلاین های داخلی و خارجی. صدور آنی بلیط به صورت اینترنتی و پرداخت توسط کارتهای شتاب , خرید اینترنتی بلیط هواپیما – خرید آنلاین بلیط ماهان ایر – خرید بلیط بریتیش ایرویز- آژانس آنلاین دور و نزدیک

hsk Logo

عضویت در خبرنامه

gototop