طلوع در نیومکزیکو


طلوع در نیومکزیکو

انجمن نشنال جئوگرافیک معتبرترین پایگاه شناسایی و معرفی منابع طبیعی و گردشگری است. این انجمن در وبسایت خود هر روز یک عکس ویژه دارد که به «عکس روز» معروف است. ما در دورونزدیک عکس امروز نشنال جئوگرافیک را به شما معرفی خواهیم کرد.

(برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط چارتر به سایت دورونزدیک مراجعه کنید.)بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما تهران مشهد

بلیط هواپیما تهران آنتالیا

طلوع شیپراک

عکس امروز وبسایت نشنال جئوگرافیک طلوع خورشید را در شیپراک در ایالت نیومکزیکوی آمریکا نشان می‌دهد. این تصویر را هنری دو عکاس آمریکایی در صبح خیلی زود و هنگامی که ابرها در حال حرکت به سوی صخره غول‌پیکر شیپراک هستند، ثبت کرده است. کوه شیپراک برای سرخپوستان «ناواهو» که از بومیان جنوب آمریکا هستند، بسیار اهمیت دارد.

 

یک آتشفشان باستانی

شیپراک نام سنگی آتشفشانی است که ده‌ها میلیون سال از عمر آن می‌گذرد. این سنگ بقایای دهانه یک آتشفشان است که برجای مانده. این سنگ با ارتفاع 482 متر در منطقه سن خوان ایالت نیومکزیکوی آمریکا واقع شده است. شیپراک به معنای سنگ بالدار است. در کنار شیپراک دو دیواره سنگی نیز قد علم کرده‌اند که آن‌ها نیز بقایای همان آتشفشان به وجود آمده‌اند. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

این سنگ برای سرخپوستان ناواهو در نیومکزیکو بسیار مقدس است و به همین سبب نیز حالت رازآلودی به خود گرفته است. نام سنگ بالدار را نیز همین سرخپوست‌ها برای شیپراک انتخاب کرده‌اند و در افسانه‌هایشان آمده که این سنگ یک پرنده غول‌پیکر بوده که این سرخپوستان را از شمال به نیومکزیکو آورده است. آن‌ها همچنین معتقدند که در گذشته قوم ناواهو بر روی این سنگ زندگی می‌کردند و تنها برای آوردن آب و غذا از آن پایین می‌آمدند و اکنون نیز بالا رفتن از آن به این دلیل ممنوع است که آن‌ها معتقدند با این کار روح اجدادشان را که در بالای صخره هستند، مورد آزار قرار می‌دهند. این صخره اکنون نیز تحت کنترل سرخپوستان ناواهو قرار دارد و کمتر کسی در طول تاریخ موفق به بالا رفتن از آن شده است.

#نشنال_جئوگرافیک #دورونزدیک #آمریکا


گروههای خبری


آخرین اخبار

کلاس های پروازی هواپ...

کلاس های پروازی هواپیماها را بهتر بشناسیم


از خرید بلیط هواپیما...

از خرید بلیط هواپیما تا پرواز


ترفند رزرو آنلاین هت...

ترفند رزرو آنلاین هتل با ارزان ترین قیمت


بلغارستان در تسخیر ت...

بلغارستان در تسخیر توریست های ایرانی


بهترین سفرهای پاییزی...

بهترین سفرهای پاییزی ایرانارتباط با پشتیبانی

تلفن تماس : 02126152003 | 02126152004 | 02126152005 | 02126152006

support (at) dooronazdik.com

بلیط هواپیما

امکان رزرو بلیط هواپیما داخلی - رزرو بلیط خارجی - رزرو اینترنتی بلیط هواپیمایی ماهان - ایران ایر- امارات - قطر - لوفت هانزا - آلیتالیا - اتحاد - ایرفرانس - ترکیش - کی ال ام - اطلس جت - پگاسوس - ایزی جت - ایرفلوت و کلیه ایرلاین های داخلی و خارجی. صدور آنی بلیط به صورت اینترنتی و پرداخت توسط کارتهای شتاب , خرید اینترنتی بلیط هواپیما – خرید آنلاین بلیط ماهان ایر – خرید بلیط بریتیش ایرویز- آژانس آنلاین دور و نزدیک

hsk Logo

عضویت در خبرنامه

gototop