نفرت انگیزترین سمبل‌های شهری جهان


نفرت انگیزترین سمبل‌...

رابطه بین مردم یک شهر و نمادهای آن شهر گاهی پیچیده است ، اما وقتی گردشگران به منطقه ای می روند و یک مجسمه یا ‏نماد بزرگ و زیبا را می بینند فکر می کنند این بنا مهم بوده و مورد علاقه مردم آن منطقه نیز است.  در ادامه با دورونزدیک همراه باشید...

 

اما جالب است بدانید که ‏برخی از بناهایی که در سفرهایتان ممکن است با آنها روبه رو شوید و عکس بگیرید ، نمادهایی هستند که مردم شهر از آنها ‏متنفرند ، برخی از آنها در زمان دیکتاتورها ساخته شده و برخی ممکن است نماد نژادپرستی بوده باشد یا حتی برخی از آن افراد ‏از منفورین تاریخ باشند. ‏ اگر رو به روی یکی از این هفت نماد شهری قرار گرفتید این داستان ها را به یاد بیاورید. ‏ ‏‏ ‏‏‏‏ ‏‏

‏1-‏ دره سقوط (‏Valley of the Fallen‏ ) – مادرید – اسپانیا

‏ چهارمین مکان پربازدید در شهر مادرید اسپانیا صومعه ایست که در آن ژنرال فرانسیسکو فرانکو دفن شده است. برفراز این ‏صومعه در میان کوهها ، یک صلیب به ارتفاع 152 متر قرار گرفته است که از جنس سنگ می باشد و بر پایه آن بنای یادبود ‏‏40000 نفریست که در جنگ داخلی اسپانیا در سالهای 1930 کشته شدند. این بنای تاریخی بسیار پربازدید است اما برای محلی ها ‏داستان آن خیلی خوشایند نیست چرا که ژنرال فرانسیسکو فرانکو حکمران دیکتاتور اسپانیایی ها بوده ، او زندانیان سیاسی را ‏برای به تصویر کشیدن این بنا در میان کوهها به کار می گرفته است و این مساله اسپانیایی ها را بسیار خشمگین می کند چرا که ‏بسیاری از زندانیان حین ساختن این بنا جانشان را از دست دادند. تا به امروز محلی های این منطقه بارها سعی کرده اند تا این ‏بنای یادبود را از بین ببرند.

خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما تهران مشهد

بلیط هواپیما تهران آنتالیا

2-‏ کاخ پارلمان – بخارست – رومانی ‏

ساختمان مجلس یا پارلمان بخارست از بزرگترین ساختمان های جهان به شمار می رود که در شب همانند جواهری می درخشد و ‏همیشه جمعیت زیادی را به سوی خود می خواند. اما وقتی خیلی ها میفهمند که دیکتاتور کمونیست آن دوره این کاخ را برای خود ‏ساخته بود از اطراف آن متفرق می شوند. هر چند رژیم کمونیست رومانی از سال 1989 برکنار شد اما ساکنین بخارست همچنان ‏با دیدن این کاخ هر روز آن را به یاد می آورند و خیلی دوست ندارند از این ساختمان بازدید شود. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

 

‏3- مجسمه رنسانس آفریقایی (‏African Renaissance Monument) – داکار – سنگال

‏‏‏ مجسمه رنسانس آفریقایی یک بنای 49 متری از جنس برنز است که به روی یکی از تپه های دوقلویی که با نام ‏Collines des ‎Mmelles‏ شناخته شده هستند در خارج از داکار سنگال ساخته شده است و بعنوان نماد روز ملی سنگال در 4 آوریل 2010 ‏رونمایی شده است. این نماد مخالفت های زیادی را بهمراه داشت چرا که بسیاری از مردم سنگال از هزینه های هنگفتی که برای ‏ساخت این مجسمه صرف شده بود ناراضی بودند ، این بنا 27 میلیون دلار هزینه در بر داشت . عده ای دیگر نیز به شکل این ‏مجسمه معترض بودند و معتقد بودند که این مجسمه نمایش ضعیفی از یک زن در جامعه دارد ( مجسمه مردی تنومند را به ‏تصویر کشیده است که کودکی را در دست دارد و زنی با اندامی ضعیف در پشت او قرار گرفته است)

 

‏4- فانوس کلمبوس (‏Columbus Lighthouse) – سانتو دومینگو استه – جمهوری دومینیکن ‏ ‏‏‏‎

این فانوس به منظور یادبود کریستف کلمب در سال 1986 – در پانصدمین سالگرد کشف آمریکا – ساخته شد. داستان های زیادی ‏از قرار گرفتن استخونهای کریستف کلمب در کلیسای داخل این بنای یادبود گفته می شود که خشم برخی را در بر داشته است. در ‏شب این فانوس نورهایی را از خود به بیرون ساتع می کند که شدت آن به قدری زیاد است که تا دوردست ها دیده می شود اما ‏مردم محلی این منطقه از وجود این نور ناراضی هستند و زمانی که برای اولین بار این نورپردازی صورت می گرفت تمامی ‏خانه های اطراف با بی برقی مواجه بودند.

 

‏5- مجسمه ناتان بدفورد فارست (‏Nathan Bedford Forrest Statue‏) – ممفیس

شاید بتوان گفت این مجسمه در بین بقیه موارد لیست منفورترین است چرا که یادبود شخصیست که در تاریخ بعنوان یکی از ظالم ‏ترین افراد و شخصی که پایه گزار گروههای نژادپرستی بوده است از او یاد می شود. او پشتیبان برتری نژاد سفید نسبت به بقیه ‏نژادها بوده است و بیش از صدها سیاه پوست را قتل عام کرده است. بنابراین عجیب نیست کسی از مجسمه این فرد در شهرش ‏استقبال نکند. این مجسمه بارها به اشکال مختلف مورد اعتراض قرار گرفته است و برخی شعارهایی را به روی آن می نویسند. ‏سال گذشته شهردار ممفیس تصمیم گرفت تا این مجسمه را به فروش برساند اما همچنان در جای خود پابرجاست.

 

‏6- مجسمه پیتر کبیر (‏Peter the Great Statue) – مسکو ، روسیه ‏‏

این مجسمه یکی از ده مجسمه جهان می باشد که عنوان زشت ترین نماد را به خودشان اختصاص داده اند. این مجسمه 98 متری ‏در رودخانه مسکو و به منظور یادبود سیصد سالگی نیروی دریایی روسیه ساخته شده است. این مجسمه علاوه بر اینکه دهمین ‏مجسمه زشت جهان است بلکه هشتمین مجسمه بلند جهان نیز می باشد. مردم شهر مسکو نه تنها از این مجسمه بخاطر شمایل ‏زشتش بدشان می آید بلکه بخاطر اینکه پیتر کبیر پایتخت را از مسکو به سن پترزبورگ منتقل کرده بود نیز ناراحتند. در اکتبر سال 2010 ، مقامات شهر مسکو تصمیم گرفتند تا از شر این مجسمه خلاص شوند و پیشنهاد دادند تا این مجسمه به سن ‏پترزبورگ منتقل شود اما با مخالفت مواجه شد.

 

7- کوه راشمور (‏Mount Rushmore) – کیستوون – داکوتای جنوبی ‏‏‏‏‎‎

یادبود ملی کوه راش‌مُر یک پارک و یادبود ملی در ایالت داکوتای جنوبی در ایالات متحده آمریکا است. بر روی کوهی در این ‏مکان، چهره چهار تن از مشهورترین رئیسان جمهور آمریکا بر روی سنگ کوه در مقیاس بزرگ کنده کاری شده است. از راست ‏به چپ: آبراهام لینکلن، تئودور روزولت، توماس جفرسون، و جرج واشینگتن هستند. این یادبود که در سال ۱۹۲۵ میلادی ‏تأسیس گردید، بر روی زمین‌های سرخ‌پوستان قبیلهٔ لاکوتا قرار دارد و اعضای این قبیله از اینکه این یادبود در زمین هایی که ‏دولت از آنها گرفته است ساخته شده است ناراضی هستند. علاوه بر آن ، سرخ پوستانی که خود را اولین ساکنین آمریکا می دانند ‏نمی توانند مجسمه های یادبود اشخاصی از نژاد اروپایی را در منطقه خود ببینند و همیشه نسبت به آن معترضند.


گروههای خبری


آخرین اخبار

کلاس های پروازی هواپ...

کلاس های پروازی هواپیماها را بهتر بشناسیم


از خرید بلیط هواپیما...

از خرید بلیط هواپیما تا پرواز


ترفند رزرو آنلاین هت...

ترفند رزرو آنلاین هتل با ارزان ترین قیمت


بلغارستان در تسخیر ت...

بلغارستان در تسخیر توریست های ایرانی


بهترین سفرهای پاییزی...

بهترین سفرهای پاییزی ایرانارتباط با پشتیبانی

تلفن تماس : 02126152003 | 02126152004 | 02126152005 | 02126152006

support (at) dooronazdik.com

بلیط هواپیما

امکان رزرو بلیط هواپیما داخلی - رزرو بلیط خارجی - رزرو اینترنتی بلیط هواپیمایی ماهان - ایران ایر- امارات - قطر - لوفت هانزا - آلیتالیا - اتحاد - ایرفرانس - ترکیش - کی ال ام - اطلس جت - پگاسوس - ایزی جت - ایرفلوت و کلیه ایرلاین های داخلی و خارجی. صدور آنی بلیط به صورت اینترنتی و پرداخت توسط کارتهای شتاب , خرید اینترنتی بلیط هواپیما – خرید آنلاین بلیط ماهان ایر – خرید بلیط بریتیش ایرویز- آژانس آنلاین دور و نزدیک

hsk Logo

عضویت در خبرنامه

gototop