دیدنیهای آمستردام (1)


دیدنیهای آمستردام (1...

موزه شهری آمستردام

این مکان که در سال 1874 گشایش یافته است، موزه هنر مدرن و معاصر کلاسیک در آمستردام محسوب میشود. نمای اصلی آجر قرمزاست و سبک نئو رنسانس ساختمان این موزه توسط معمار آدریان ویزمن خلق شده است. این مجموعه شامل حدود نود هزار اشیاء جمع آوری شده از سال 1874 از رشته های مختلف است. از سال 1909 ، این موزه به جمع آوری هنر معاصر پرداخته است، امابعدها مجموعه خود را با عکاسی و طراحی اشیاء گسترش داد. در چند دهه گذشته،این موزه یکی از با نفوذ ترین موزه های جهان برای هنر قرن بیستم شناخته شد.

واندل پارک آمستردام

 اینجا شناخته شده ترین یارک آمستردام و هلند می باشدکه با قدمت صد و چهل ساله با وسعت چهل و هفت هکتاری خود در قلب آمستردام سالانه حدود بیست میلیون گردشگر را به خود جذب میکند. در این پارک هر تابستان به مدت بیشتر از دو ماه همه روزه انواع کنسرت های موسیقی بطور رایگان برای علاقه مندان برپا میشود.این یارک ، بزرگترین پارک قسمت قدیمی شهرمیباشد . چمن های این پارک به عنوان زمینه ورزشی ومسیرهای دوچرخه سواری مورد استفاده قرار می گیرد.نوسازی و مرمت پارک از سال 1999 تا 2010 به طول انجامید که هدف از آن، تقویت ارزش های به یاد ماندنی پارک و به علاوه،بهبود دوام پارک بوده است.اینجا همچینین دارای یک سالن نمایش و یک موزه ملی فیلم است که طیف وسیعی از فیلم های صامت قرن نوزدهمتاتولیدات دیجیتال معاصر را شامل میشود.

باغ گیاه شناسی آمستردام

اینجا یک باغ گیاه شناسی معروف در آمستردام هلند است و جزو یکی از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی در جهان بشمار میرود و همچنین یکی از جاذبه های مهم توریستی آمستردام محسوب میشود. این باغ، در سال 1638 توسط فدرال شهر به عنوان باغ گیاه هان دارویی برای پزشکان و داروسازان احداث شد و امروزه شامل بیش از شش هزار درخت و گیاه گرمسیری و بومی میباشد.کاخ یاد بود نخل خرما که درسال 1912 احداث شد و برای مجموعه بی نظیر سرخس های خود مشهور شناخته شده است. باغ تقریبا در سال 1987 ، زمانی که دانشگاه آمستردام پرداخت هزینه های خود را متوقف کرد، ورشکسته شد اما جامعه ای از حامیان فردی مانع از تعطیلی آن شدند. امروزه، این باغ توسط شورای شهر آمستردام حفاظت میشود.دو سالن در باغ قرار دارد که در حال حاضر برای کنفرانس ها و مراسم ها استفاده می شود . این مجموعه برای برخی از درختان و گیاهان خودکه برخی از آنها در حال انقراض می باشند شناخته شده است. همچنین گیاهان و درختان معروفی را می توان در این باغ پیدا کرد ماننددرخت ایرانی دمیر که در هلند نیز پرورش میابد.


گروههای خبری


آخرین اخبار

سفری به یاد ماندنی ب...

سفری به یاد ماندنی به بوستون امریکا


چه رازهایی در دل اقی...

چه رازهایی در دل اقیانوس ها نهفته است؟


چین هواپیمایی امارات...

چین هواپیمایی امارات را تحریم کرد


راهنمای اخذ ویزای کا...

راهنمای اخذ ویزای کانادا


تحریم تمامی ایرلاینه...

تحریم تمامی ایرلاینهای کشور قطر


gototop