دیدنیهای آمستردام (2)


دیدنیهای آمستردام (2...

موزه ونگوگ آمستردام

 یکی از موزه های معروف هنری در آمستردام هلند میباشد که شامل آثار نقاش هلندی ونسان ونگوگ و معاصران خود می باشد ودارای عظیم ترین مجموعهاز نقاشی های ونگوگ و نقاشی دیگر نقاشان مشهور در دنیا میباشد. اغلب آثار ونگوگ موجود در این مجموعه، توسط پسرش وینسنت ویلم ونگوگ که در سال 1925 آنها را به ارث برده بود، به موزه شهری آمستردام قرض داده بود اما سرانجام در سال 1962 به بنیادونسان ونگوگداده شد که امروزه به نام موزه ونگوگ شناخته شده است.طراحی موزه ونگوگبه کمکدولت هلند در سال 1963 وبه معمار هلندی گرید ریتود سپرده شد . این طراح یک سالبعد در گذشت و ساختمان تا سال 1973تکمیل نشد.ضلع های نمایشگاه در سال 1999 توسط یک مدرنیست ژاپنی به آن اضافه شد. موزه ونگوگبیش از دویست اثر از ونگوگ و چند نقاش بزرگ دیگر که از دوستان ونگوگ بوده‌اند را شامل میشود.

کلیسای قدیم آمستردام

این مکان قدیمی ترین کلیسای آمستردام در هلند میباشد که در سال 1306 توسط اسقف اوترختبنا گردید و سنت نیکولاس را به عنوان شخص مقدس و حامی آن انتخاب و معرفی کرد. این کلیسا تا به امروزبازسازی هایی را شاهد بوده و پانزده نسل از شهروندان آمستردام را نظاره گر بوده است. این کلیسا به مدتنیم قرن قبل ازاولینتغییرات کاملا سالم باقیمانده بود. این کلیسا وسعتی حدود سه هزار و سیصد متر مربع را شامل میشود و بر روی یک تپه مصنوعی واقع شده است. سقف این کلیسا، بزرگترین طاق چوبی قرون وسطی در اروپا میباشد که تاریخ آن به سال 1390 مربوط میشود.

موزه ملی هنری آمستردام

این مکان مجموعه عظيمي از شاهکارهاي بزرگ نقاشي هنرمندان به نام و ديگر آثار هنري هلند از قرن هفدهم میباشد که در اين نمايشگاه جمع آوري شده و نگهداری میشوند.قرن هفدهم در دوران هنري هلند، عصري طلايي محسوب میشده است.تقریبا تعداد هشت هزار اثر هنري در هجده نگارخانه اين موزه بزرگ در معرض دید گردشگران قرار داده شده است. موزه رايکس در هلند، به موزه ملي شنناخته شده است.همراه نقاشي هاي بسیار زیبا، مجسمه ها و پيکرتراشه ها هنرمندان قرن هفدهم هلند نيز در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار داده شده میباشد.تابلوي نگاه شب اثر رامبراند با ابعاد سه متر در سه متر يکي از آثار مهم به نمايش گذاشته شده در اين موزه میباشد. زمان فعاليت اين موزه در ده سال پيش، سالانه حدود دو ميليون نفر از اين موزه بازدید میکردند.


گروههای خبری


آخرین اخبار

حقایق جالب از هواپیم...

حقایق جالب از هواپیما


مسجد سلطان احمد در ا...

مسجد سلطان احمد در استانبول


ونیز، شهری بر روی آب

ونیز، شهری بر روی آب


آلیانزآرنا، استادیوم...

آلیانزآرنا، استادیوم شگفت انگیز مونیخ


چگونه در سفر، حرفه ا...

چگونه در سفر، حرفه ای عکاسی کنیم؟ارتباط با پشتیبانی

تهران - حقانی - پلاک 53

تلفن تماس : 02143094

support (at) dooronazdik.com

عضویت در خبرنامهgototop